جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

کشف یک منبع کربن 14 در اقیانوس آرام

  کشف یک منبع کربن 14 در اقیانوس آرام دانشمندان آمریکایی موفق به شناسایی یک منبع کربنی بسیار قدیمی شده اند که در 38 هزار سال قبل از آبهای کم عمق اقیانوس آرام شمال شرقی وارد اتمسفر شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، این پژوهش که توسط دانشمندان دانشگاه کلورادو در بولدر، دانشگاه ایالت کنت در اوهایو و دانشگاه کلمبیا در ایالت نیویورک انجام شده نشان می دهد که این منبع غنی کربنی در پایان عصر یخبندان از دریا به اتمسفر راه یافته است.

  در این تحقیق ثبت فرایندهای اتمسفری بی اکسید کربن و فعالیت های رادیو کربنی در پایان آخرین عصر یخبندان حاکی از آن است که انتقال کربن قدیمی از اقیانوس به تمسفر تغییر کرده است. کربن قدیمی به کربنی می گویند که بیشتر از ایزوتوپ کربن 14(C14) باشد.

  تاکنون تصور بر این بود، کربنی که به اتمسفر منتقل شده متعلق به بخش شمالی اقیانوس آرام است اما نتایج این تحقیقات که در تازه ترین شماره ماهنامه علمی ساینس منتشر شده است، نشان می دهد که این منبع کربنی از بخش شمال شرقی این اقیانوس به جو رفته است. 

  این پژوهش ثابت می کند که در 38 هزارسال پیش در پایان عصر یخبندان، به آبهای کم عمق کربنی که از آبهای عمیق آمده بوده، تزریق شده است که این کربن به اتمسفر انتقال یافته است.


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 25 فروردين 1395
  منبع
  برچسب ها : کربن ,کربنی ,اقیانوس ,منبع ,اتمسفر ,آرام ,اقیانوس آرام ,کربن قدیمی ,شمال شرقی ,منبع کربنی ,منبع کربن ,
  کشف یک منبع کربن 14 در اقیانوس آرام

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر